Unia idzie na awans

SZKLARY GÓRNE. Unia Szklary Górne buduje nowoczesny kompleks sportowy, ale granie wyłącznie na wyjazdach nie przeszkadza podopiecznych Andrzeja Wójcika w skutecznym ataku na A-klasę. Półmetek rundy jesiennej w grupie II B-klasy i siódma wygrana- na siedem spotkań- Unii - to musi wzbudzać szacunek i respekt rywali. A wygrana tym cenniejsza iż na drodze Unii grającej gościnnie w Oborze, stanęły rezerwy 4-ligowej Stali Chocianów. Unia pokonała Stal II 2:0(1:0).

- Nie był to dla nas łatwy mecz - powiedział po meczu Andrzej WÓJCIK, szkoleniowiec Unii.- Obronę Stali trzymał doświadczony Cygan. Mieliśmy sporo fajnych akcji, ale gdzieś w okolicach pola karnego brakowało tej dokładności, tej wisienki na piłkarskim torcie. Brakowało dokładnego ostatniego podania. Fajnie dzisiaj pograli Maciej Zasadni i Łukasz Jankowski, którzy ciągnęli grę na maksa.

Obaj to zawodnicy doskonale znani Wójcikowi. Zasadni trenował pod okiem Wójcika w Parchowie a Jankowski na całkiem obiecujące CV bo grał w Zagłębiu Lubin a ostatnio w Sparcie Parszowice.

Dodajmy iż w pierwszej połowie Stalowcy bynajmniej nie ograniczali się do obrony i mieli kilka okazji a raz trafili w poprzeczkę bramki Unii. Ale gole strzelali jednak Uniści: Piotr Szewczyk i Grzegorz Stępiński.

- Nie kalkulujemy i każdy mecz traktujemy i każdego rywala jednakowo - dodał Andrzej Wójcik. - Głośno o awansie nie mówimy, ale budowany jest stadion, klub uchodzi na organizacyjnie stojący na wysokim niemalże ligowym poziomie. Latem poprawiliśmy jakość drużyny, doszło kilku ciekawych zawodników. Ale co mnie cieszy to frekwencja na treningach i na meczach. Jest klimat do pracy i to jest budujące.

Unia Szklary Górne - Stal II Chocianów 2:0(1:0)

Piotr Szewczyk, Grzegorz Stępiński

Źródło: http://e-legnickie.pl/sport-z-regionu/sport-lubin/6224-unia-idzie-na-awans-foto